Suni Çim Halı Fiyat ve Çeşitleri

İstediğiniz ölçüyu bulamadınız mı veya projeye özgü çim halı ölçüler için 0545 379 76 37 numaralı whatsapp hatımızdan bize yazabilirsiniz.

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

En İyi Suni Çim Halı Nasıl Seçilir?

 Eviniz geniş bir balkon veya terasa sahipse bu alanı suni çim halı ile daha keyifli ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.
 Yemyeşil bir alan sizi daha iyi hissettirmenin yanı sıra evinizin bu alanlarını daha çok kullanacak ve evinize bu alanlardan daha az toz girişi olacak. Çim halılar rüzgarın savurduğu tozların evinize girişini engelleyecektir.
 Temizlemek için elektrikli süpürgeyi kullanabilir veya dilerseniz hortumla su tutarak kolayca temizleyebilirsiniz. Suni çim halılar hava koşullarına uzun süre dayanacak şekilde üretilir.
 
Bu konforu balkonunuza, bahçenize veya havuz kenarına taşımak kolay ancak ihtiyaçlarınız için en iyi suni çimi seçmek için bilmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Gelin bunları beraber inceleyelim.
Balkonlar için en iyi suni çim seçerken ne için kullanacağınızı iyi değerlendirin. Evcil hayvanlarınıza da iyi gelmesi için mi seçim yapacaksınız? Sizin için önemli olan görünüşü ve verdiği his mi? Farklı kullanımlarına göre dayanıklılığını da göz önünde bulundurmanız gerekir.
İdeal olarak, gerçek çim gibi görünen ve hissettiren ve dış mekan koşullarına dayanabilen bir çim istersiniz.
Confetti Congres suni çimler tam istediğiniz gibi şimdi sipariş verebilirsiniz.
Özel projeleriniz için tam istediğiniz ebatlarda kesim yapılır ve size teslim edilir. Özel kesim ebatlar için iletişime geçin.
Balkonunuz için en iyi suni çimi nasıl seçebileceğinizi ve farklı kullanım alanlarına göre en iyi seçenekleri de sunacağız.

Balkona Suni Çim Halı Sermenin Avantajları?

Suni çim, özellikle apartman dairesinde yaşıyorsanız, balkonnza biraz renk ve stil katmanın harika bir yoludur.

Balkona suni çim halı sermenin birçok avantajı var işte birkaçı:

Estetik: Yeşil çim kasvetli dış mekanlara hayat verir. Çimlere yatmak rahatlamak ve eğlenmek için balkonlar muhteşem bir alana dönüşebilir. Birkaç mobilya, doğal bir ışık ve birkaç canlı bitki artık yemyeşil doğa evinize geldi.

İyi Bir Örtü: Balkonlardaki zeminler genellikle oldukça sert ve çirkindir. Suni çim lekeleri, derz boşluklarını veya kasvetli fayansları yemyeşil bir alana çevirir. Bir kez yerine oturduğunda, hiç kimse altında ne olduğunu bilmeyecek.

Evcil Hayvanlar İçin: Apartman dairelerinde yaşayan evcil hayvan sahipleri için kedi veya köpeklerinin dışarıya çıkmadan kendilerini rahatlatmaları için mükemmel bir yoldur. Özellikle tüy dökme dönemlerinde en sevdikleri şey çim halılar olacaktır.

Bakteri Barındırmaz: Confetti Congress çim halılar antibakteriyel özellikte üretilir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Alev Almaz: Congress ürünleri ateşe karşı dayanıklıdır. Dış mekanda ve evinizin balkonunda alev alabilecek yapay çim halıları tercih etmeyin.

Uv Dayanımı: Halının lifleri ultraviyole ışınlarına karşı dirençlidir uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Maliyet Etkin: Doğal çim zeminlerin maliyetlerine göre yapay çim halılar çok daha uygun seçenekler olarak öne çıkar. Bakımı maliyetsiz ve uygulaması daha kolay ve az maliyetlidir.

Suni Çim Halı Seçerken Bakmanız Gereken Özellikler

Hepsi yapay çim olmasına rağmen, tüm çim halılar aslında aynı değildir. Nasıl kullanmayı planladığınıza ve bulunduğunuz yerin iklimine bağlı olarak, bir tür çim sizin için diğerinden daha iyi bir seçim olabilir.

Yeni suni çiminizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır:

Doku: Daha sert veya daha yumuşak lifler seçebilirsiniz. Daha yumuşak çim üzerinde yürümek daha keyiflidir ancak daha kolay ezilir.

Yoğunluk: Metrekare başına düşen iplik sayısını ifade eder. Daha yoğun çimler metrekare başına daha fazla lif sayısına sahiptir. Yoğunluk ne kadar düşükse, o kadar seyrek ve sahte görünür. Ancak çimin yoğunluğu ne kadar yüksek olursa fiyat etiketinin de o kadar yüksek olabileceğini unutmayın.

Uzunluk: Çimlerin uzunluğu çok önemli değildir. Çim liflerinin çoğu yaklaşık 2,5 cm yüksekliğinde olacaktır. Daha uzun çimlerin görünümünü sevseniz bile, çoğu zaman doğrudan ona bakacak ve aradaki farkı anlayamayacaksınız. Ancak çok kısa lifli seçenekler de çim havası vermeyecektir.

Malzeme: Yapay çimler sentetik malzemelerden yapılmıştır. Üç ana suni çim türü vardır:

  • Naylon: Yüksek sıcaklıklar ve yoğun kullanım için iyi bir seçenek.

  • Polietilen: Daha doğal bir görünüme ve yumuşak bir dokunuşa sahiptir.

  • Polipropilen: Basmaya ve mobilya baskısı altında daha az dayanıklı ve doğal çime benzer özelliklerdedir.
Çoğu ev sahibi için polietilen ve polipropilen en iyi seçimlerdir. Dayanıklılığı yumuşaklıkla birleştirir ve naylondan daha ekonomiktir.

Dayanıklılık: Dayanıklılıktan bahsetmişken, yaz sıcaklıklarının yüksek olduğu bir yerde yaşıyorsanız, yüksek dayanıklılığa sahip veya naylon veya polietilenden yapılmış bir çim satın aldığınızdan emin olun; aksi halde çimleriniz bozulabilir.

Zehirlilik: Sentetik malzemeler çocuklar ve evcil hayvanlar için zehirli olabilir. Kullanacak herkes için güvenli olup olmadığını öğrenmek için etiketi kontrol ettiğinizden emin olun. Congress markalı çimler Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile farkını ortaya koyuyor.

Dolgu: Bazı çimenler, liflerin arasına kauçuk topakların veya başka malzemelerin doldurulmasını gerektirir; bu, tellerin dik durmasına yardımcı olarak daha gerçekçi bir görünüm verir. Doldurmanın dezavantajı, evinize giren lastik parçalarla dağınık olabilmesidir. Tercihinizi yaparken uygun uzunlukta lifler olan çimleri tercih edin.

Congres çimleri istediğiniz ebatlarda sipariş edebilirsiniz. Ürün ölçüleri ve fiyatları için iletişime geçin.

Suni çimin görünümü ve hissi, dikkate alınması gereken en önemli özellikler olsa da, diğer faktörleri göz önünde bulundurmak, ürünün istediğiniz özellikleri sunmasını ve uzun süre kullanmanıza olanak sağlar.
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.