Suni Çim Halı Fiyat ve Çeşitleri

İstediğiniz ölçüyu bulamadınız mı veya projeye özgü çim halı ölçüler için 0545 379 76 37 numaralı whatsapp hatımızdan bize yazabilirsiniz.

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}

En İyi Suni Çim Halı Nasıl Seçilir?

Eviniz geniş bir balkon veya terasa sahipse bu alanı suni çim halı ile daha keyifli ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Yemyeşil bir alan sizi daha iyi hissettirmenin yanı sıra evinizin bu alanlarını daha çok kullanacak ve evinize bu alanlardan daha az toz girişi olacak. Çim halılar rüzgarın savurduğu tozların evinize girişini engelleyecektir.

Temizlemek için elektrikli süpürgeyi kullanabilir veya dilerseniz hortumla su tutarak kolayca temizleyebilirsiniz. Suni çim halılar hava koşullarına uzun süre dayanacak şekilde üretilir.

Bu konforu balkonunuza, bahçenize veya havuz kenarına taşımak kolay ancak ihtiyaçlarınız için en iyi suni çimi seçmek için bilmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Gelin bunları beraber inceleyelim.

Balkonlar için en iyi suni çim seçerken ne için kullanacağınızı iyi değerlendirin. Evcil hayvanlarınıza da iyi gelmesi için mi seçim yapacaksınız? Sizin için önemli olan görünüşü ve verdiği his mi? Farklı kullanımlarına göre dayanıklılığını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

İdeal olarak, gerçek çim gibi görünen ve hissettiren ve dış mekan koşullarına dayanabilen bir çim istersiniz.

Confetti Congres suni çimler tam istediğiniz gibi şimdi sipariş verebilirsiniz.

Özel projeleriniz için tam istediğiniz ebatlarda kesim yapılır ve size teslim edilir. Özel kesim ebatlar için iletişime geçin.

Balkonunuz için en iyi suni çimi nasıl seçebileceğinizi ve farklı kullanım alanlarına göre en iyi seçenekleri de sunacağız.

Balkona Suni Çim Halı Sermenin Avantajları?

Suni çim, özellikle apartman dairesinde yaşıyorsanız, balkonnza biraz renk ve stil katmanın harika bir yoludur.

Balkona suni çim halı sermenin birçok avantajı var işte birkaçı:

Estetik: Yeşil çim kasvetli dış mekanlara hayat verir. Çimlere yatmak rahatlamak ve eğlenmek için balkonlar muhteşem bir alana dönüşebilir. Birkaç mobilya, doğal bir ışık ve birkaç canlı bitki artık yemyeşil doğa evinize geldi.

İyi Bir Örtü: Balkonlardaki zeminler genellikle oldukça sert ve çirkindir. Suni çim lekeleri, derz boşluklarını veya kasvetli fayansları yemyeşil bir alana çevirir. Bir kez yerine oturduğunda, hiç kimse altında ne olduğunu bilmeyecek.

Evcil Hayvanlar İçin: Apartman dairelerinde yaşayan evcil hayvan sahipleri için kedi veya köpeklerinin dışarıya çıkmadan kendilerini rahatlatmaları için mükemmel bir yoldur. Özellikle tüy dökme dönemlerinde en sevdikleri şey çim halılar olacaktır.

Bakteri Barındırmaz: Confetti Congress çim halılar antibakteriyel özellikte üretilir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Alev Almaz: Congress ürünleri ateşe karşı dayanıklıdır. Dış mekanda ve evinizin balkonunda alev alabilecek yapay çim halıları tercih etmeyin.

Uv Dayanımı: Halının lifleri ultraviyole ışınlarına karşı dirençlidir uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Maliyet Etkin: Doğal çim zeminlerin maliyetlerine göre yapay çim halılar çok daha uygun seçenekler olarak öne çıkar. Bakımı maliyetsiz ve uygulaması daha kolay ve az maliyetlidir.

Suni Çim Halı Seçerken Bakmanız Gereken Özellikler

Hepsi yapay çim olmasına rağmen, tüm çim halılar aslında aynı değildir. Nasıl kullanmayı planladığınıza ve bulunduğunuz yerin iklimine bağlı olarak, bir tür çim sizin için diğerinden daha iyi bir seçim olabilir.

Yeni suni çiminizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır:

Doku: Daha sert veya daha yumuşak lifler seçebilirsiniz. Daha yumuşak çim üzerinde yürümek daha keyiflidir ancak daha kolay ezilir.

Yoğunluk: Metrekare başına düşen iplik sayısını ifade eder. Daha yoğun çimler metrekare başına daha fazla lif sayısına sahiptir. Yoğunluk ne kadar düşükse, o kadar seyrek ve sahte görünür. Ancak çimin yoğunluğu ne kadar yüksek olursa fiyat etiketinin de o kadar yüksek olabileceğini unutmayın.

Uzunluk: Çimlerin uzunluğu çok önemli değildir. Çim liflerinin çoğu yaklaşık 2,5 cm yüksekliğinde olacaktır. Daha uzun çimlerin görünümünü sevseniz bile, çoğu zaman doğrudan ona bakacak ve aradaki farkı anlayamayacaksınız. Ancak çok kısa lifli seçenekler de çim havası vermeyecektir.

Malzeme: Yapay çimler sentetik malzemelerden yapılmıştır. Üç ana suni çim türü vardır:

  • Naylon: Yüksek sıcaklıklar ve yoğun kullanım için iyi bir seçenek.
  • Polietilen: Daha doğal bir görünüme ve yumuşak bir dokunuşa sahiptir.
  • Polipropilen: Basmaya ve mobilya baskısı altında daha az dayanıklı ve doğal çime benzer özelliklerdedir.

Çoğu ev sahibi için polietilen ve polipropilen en iyi seçimlerdir. Dayanıklılığı yumuşaklıkla birleştirir ve naylondan daha ekonomiktir.

Dayanıklılık: Dayanıklılıktan bahsetmişken, yaz sıcaklıklarının yüksek olduğu bir yerde yaşıyorsanız, yüksek dayanıklılığa sahip veya naylon veya polietilenden yapılmış bir çim satın aldığınızdan emin olun; aksi halde çimleriniz bozulabilir.

Zehirlilik: Sentetik malzemeler çocuklar ve evcil hayvanlar için zehirli olabilir. Kullanacak herkes için güvenli olup olmadığını öğrenmek için etiketi kontrol ettiğinizden emin olun. Çin malı bazı ürünlerde bu tehlike çok daha fazladır. Congress markalı çimler Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile farkını ortaya koyuyor.

Dolgu: Bazı çimenler, liflerin arasına kauçuk topakların veya başka malzemelerin doldurulmasını gerektirir; bu, tellerin dik durmasına yardımcı olarak daha gerçekçi bir görünüm verir. Doldurmanın dezavantajı, evinize giren lastik parçalarla dağınık olabilmesidir. Tercihinizi yaparken uygun uzunlukta lifler olan çimleri tercih edin.

Congres çimleri istediğiniz ebatlarda sipariş edebilirsiniz. Ürün ölçüleri ve fiyatları için iletişime geçin.

Suni çimin görünümü ve hissi, dikkate alınması gereken en önemli özellikler olsa da, diğer faktörleri göz önünde bulundurmak, ürünün istediğiniz özellikleri sunmasını ve uzun süre kullanmanıza olanak sağlar.

Congress Çim Halı Çeşitleri

Congrass çim halıları, bahçe düzenlemelerinde ve dekor amaçlı iç mekan kullanımına da uygun olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Amazon Serisi

Vahşi doğanın karşı konulmaz güzelliğinden esinlenerek üretilen Congrass Amazon, dinmek bilmeyen yağmurların serin ve nemli havasını ormanların gizemli dünyasını projelerinize taşıyor. İç ve dış mekan projeleriniz için Amazon kalitesi sizleri bekliyor.

Dayanıklı yüzeyi ile projelerinizin vazgeçilmezi haline gelir. 35-45 mm standart kalitede, istenilen yükseklik ve ebatta üretilebilen polietilen iplikle üretilen Amazon serisi, iç ve dış mekan projelerine doğal bir dokunuş getirirken, ISO 9001 ve ISO 14001 kalite standartlarıyla da kullanıcılara güven veriyor. 7 yıl sınırlı UV dayanımı garantili ve çift katmanlı yapı ile Amazon serisi suni çim halılar yaşam alanlarınızın vazgeçilmezi olacak.

Natura Serisi

Yaz aylarının getirdiği bitmek bilmeyen enerjinin yansıması Congrass Natura serisi ile yaşam alanlarında hayat buluyor.

Natura serisi, çift katmanlı, dayanıklı yapısı ve 10-15-20-25-30 mm standart kalitesiyle, en az 7 yıl UV dayanımı garantili, yeşilin en güzel tonlarını ve doğanın huzurunu sizlerle buluşturuyor. Arzu ettiğiniz sıklıkta ve ebatta üretilebilen Natura serisi %100 çevre dostu olup sahip olduğu ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile hem kullanıcılarına hem de çevreye güven vermektedir. Üretildiği polietilen iplik ile bakteri barındırmayan, su tahliyesini kolaylaştıran ve alev almaz yapısıyla kullanıcılarına güven vermektedir.

Tropicana Serisi

Doğallığın ve konforun mükemmel birleşimi Congrass Tropicana, kalitesiyle de yaşam alanlarınızda uzun yıllar sizlerle birlikte…

Projelerinde ve açık veya kapalı yaşam alanlarında baharın tazeliğini arayanlar Tropicana serisini tercih ediyor. ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalı Congrass Tropicana, en az 7 yıl UV dayanım garantisi, çift katmanlı, dayanıklı ve bakteri barındırmayan yapısıyla kullanıcılarına sağlıklı ve konforlu bir ortam sunuyor. Tropicana serisinin standart kalitesi 10-15-20-25 mm olmakla birlikte istenilen yükseklik ve sıklıkta üretilebilmektedir.

Flat Serisi

Kullanışlı, rahat, güvenli ortamlar için Congrass Flat Serisi ile uygun fiyatları yaşam alanlarınızı renklendirin.

Congrass Flat Serisi, pratik, konforlu ve güvenli yapısıyla hayatına yeşillik katmak isteyenlerin ilk tercihi. Kullanıcılara %100 konfor sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Flat Serisi, yeşilin enerjisini açık alanlara taşırken, yüzeyleri güvenli bir dokuyla süslemeye devam ediyor. Flat çevre dostu malzemelerden üretilen Flat, ekonomik açıdan da sunduğu rahatlıkla projelerinize renk katmanıza da olanak tanıyor.

Kıbrıs Serisi

8.400 dtex polietilen iplik ile üretilen Kıbrıs serisi doğanın vazgeçilmez tonlarını projelerine taşımak isteyenlerin tercihi oluyor. En az 7 yıl UV dayanımı garantili ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun kullanım ömrüne sahip Kıbrıs serisi Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarıyla kullanıcılarına güven veriyor; çift katmanlı, bakteri barındırmayan, %100 çevreci yapısıyla mekânlara sağlık getiriyor.

Sri Lanka Serisi

Sri Lanka serisi üretildiği 7.200 dtex C shape polietilen iplik ile projelerin yıldızı oluyor. Yıkanabilen ve suyu hapsetmeyen Sri Lanka serisi sunduğu kullanım kolaylığının yanı sıra Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile farkını ortaya koyuyor. UV dayanımı yüksek olup en az 7 sene UV dayanımı garantili, çift katmanlı, %100 çevre dostu Sri Lanka serisi doğayı şehrin kalbine taşıyor.

Jakarta Serisi

Jakarta'nın tropik atmosferinden ilham alarak polietilen iplik ve 20-30-40-50 mm standart kalitede üretilen Congrass Jakarta serisi, yeşilin her tonunu yaşam alanlarına ve benzersiz projelere taşıyor. ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları, en az 7 yıl UV dayanımı garantili ve çift katmanlı yapısıyla kalitesini kanıtlayan Jakarta serisi, kullanım kolaylığı ve bakteri barındırmayan yapısıyla dekorasyonun vazgeçilmezi oluyor. İstediğiniz yükseklik ve yoğunlukta üretilebildiğinden yaşam alanlarınıza tam uyum sağlar.

Colorful Serisi

Yaşam alanlarınıza renk katan, çocukların oyun alanlarını zenginleştiren ve ihtiyaçlarınıza cevap olan Colorturf Serisi sunduğu üst düzey kullanım rahatlığı ile ilk tercihler arasında yer alıyor. Sahip olduğu Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile kalitesini bir kez daha ispat eden Colorturf Serisi ile yaşam alanlarınızın enerjisi yükselecek.

Büyük projeler veya istediğiniz ölçüler için şimdi iletişime geçin.

Çim Halı Tercih Etmenin Avantajları

Sentetik çim olarak da bilinen suni çim halılar, birçok avantajı nedeniyle çeşitli peyzaj uygulamalarda popülerlik kazanmaya başlamıştır.

Suni çim halı tercih etmenin başlıca faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

Az Bakım Gerektirir: Suni çim, doğal çime kıyasla çok az bakım gerektirir. Düzenli olarak biçmenize, sulamanıza, gübrelemenize veya yabani otlardan temizlemenize gerek yoktur. Bu zamandan, paradan ve emekten tasarruf etmeniz demek.

Uygulama Kolaylığı: Çim halıyı beton bir yüzeye serecekseniz çim halınızın rulosunu o alana taşıdıktan sonra ruloyu açık sermeniz yeterli işte uygulamak bu kadar kolaydır.

Toprak bir zemine serecekseniz bu zemini bir miktar kum ile düz bir hale getirdikten sonra yine bu kum zemin üzerine halınızı sermeniz yerli olacaktır.

Spor alanlarında uygulama için işin profesyonellerininden destek almanız daha doğru olacaktır. Bunun dışındaki alanlara herkes çim halısını kolayca serebilir. Fazlalıkları bir maket bıçağıyla kolayca kesebilir.

Tüm Hava Koşullarında Kullanım İmkanı: Suni çim, yağmur, aşırı sıcaklık ve aşırı soğuklarda dahil olmak üzere hava koşullarına doğal çime göre daha fazla dayanıklıdır. Her mevsim yeşil, gür ve sanki yeni biçilmiş gibi çevreyi güzelleştirir.

Dayanıklılık: Sentetik çim son derece dayanıklı olacak şekilde üretilir. Çok sık kullanıma dayanabilecek şekilde tasarlanır; bu da onu spor sahaları, oyun alanları ve ticari alanlar gibi kullanımın yoğun olduğu yerler için onu mükemmel bir tercih haline getirir.

Su Tasarrufu Sağlar: Suni çim sulama gerektirmez böylece su kaynaklarının korunmasına yardımcı olur. Bu özellik suyun az veya pahlı oldu bölgeler için onu doğal çimden bir adım öne çıkarır. Doğal çimin bir yıllık düzenli bakımlarının maliyetiyle aynı alanı suni çim halı ile kaplayabilir ve yıllarca ekstra hiç bir harcama yapmadan çim halınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Pestisit ve Kimyasal İçermez: Yapay çim üzerinde pestisitlere, herbisitlere veya gübrelere ihtiyacınız olmayacak, bu da potansiyel olarak zararlı kimyasallara maruz kalma oranınızı azaltacaktır. Tabi eğer sizde Oeko-Tex Standard 100, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile kalitesini ortaya koyan Congress suni çim tercih ettiyseniz.

Bir tekstil ürünü STANDARD 100 etiketini taşıyorsa, bu ürünün her bileşeninin, yani her iplik, düğme ve diğer aksesuarların zararlı maddeler açısından test edildiğinden ve bu nedenle ürünün insan sağlığı için zararsız olduğundan emin olabilirsiniz.

Temiz ve Hijyeniktir: Sentetik çimin temizliği ve bakımı kolaydır. Çöpleri, organik atıkları ve toz toprağı bir süpürge, tırmık veya su hortumla temizleyebilirsiniz. Congress çim halıları bakteri ve koku oluşumunu engelleyen antimikrobiyal özelliklere sahip olacak şekilde üretilmektedir. Böylece içiniz rahat bir şekilde çim halınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Estetik Açıdan Hoş: Suni çim halı sürekli olarak yeşil ve bakımlı görünür, yaşam alanlarınızın veya spor alanınızın görsel çekiciliğini artırır.

Kişiselleştirme: Tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde çeşitli suni çim stilleri, renkleri ve uzunlukları arasından seçim yapabilirsiniz. Congres çim halılar 7 mm den 55 mm lif uzunluğuna kadar çeşitli yumuşaklık, sık dokuma ve lif türlerinde çim halı seçenekleri sunmaktadır.

Nihai kararınızı vermek için bizden numune talebinde bulunabilirsiniz. Whatsapp 0545 379 76 37 numaramızdan bize yazabilir veya 0212 549 21 61 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

Numuneyi görün, incelleyin, dokunun seçiminize öyle karar verin.

Uzun Yıllar Dayanır: Yüksek kaliteli suni çim halılarımız uzun yıllar dayanabilir ve özellikle bakım ve su maliyetlerinin azalması hesaba katıldığında zaman içinde uygun maliyetli bir seçenek haline gelir.

Çevre Dostudur: Suni çim üretimi bazı çevresel etkiler içerse de su azlığı olan bölgelerde doğal çime göre daha çevre dostu sayılabilir. Aynı zamanda gazla çalışan çim biçme ekipmanı ihtiyacını da ortadan kaldırarak karbon emisyonlarını azaltır.

Çok yönlülük: Suni çim, evinizde, balkonunuzda, bina girişlerinde, ticari peyzaj düzenlemeleri, spor alanları, oyun alanları, çatı bahçeleri ve daha birçok alanda kullanılabilir.

Tutarlılık: Suni çim tekdüze bir yüzey sağlayarak spor ve eğlence etkinlikleri için idealdir. Golf ve futbol gibi sporlar için avantajlı olabilecek tutarlı top tutuşu sunar.

Şimdi aklındaki diğer sorular için 0545 379 76 37 whatsapp hattımızdan iletişime geçebilir.

Tercihini yaptıysan ürünü sepete ekleyip çim halı satın alabilir ve dört mevsim yemyeşil alanların keyfini çıkarabilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.