Garanti ve İade Koşulları

Değerli Confetti Halı Kullanıcısı;

Confetti olarak müşteri mutluluğu ilkelerinin uygulayıcısı ve geliştiricisi olmaktan gurur duyuyoruz.

Kalite ve servis standartlarımızı en üst düzeye taşımak ve korumak amacıyla sizler için geliştirdiğimiz hizmetlerimizi sizlerden gelen öneriler ile güncelleştirdik ve zenginleştirdik.

Confetti olarak Türkiye satış noktalarımızda en kaliteli ürünleri, müşterilerimize bu rehberde ayrıntılarını bulacağınız bir hizmet anlayışı ile sunuyoruz.

Göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve güveniniz için teşekkür ederiz.

Müşteri Hizmetleri Departmanı

Garanti Şartları

Confetti ürünleri dayanıklılık açısından en modern ve teknolojik koşullarda üretilmiştir. Halınızı çok daha uzun aynı güzellikte kullanabilmeniz ve karşılaşacağınız olası sorunları anında çözebilmeniz için bu kılavuzdan yararlanmanızı ve içerdiği bilgileri dikkatle uygulamanızı öneririz.

1- Halınızın garanti süresi ürünün fatura kesim tarihinden itibaren 2 yıldır.

2- Halınızın garantisi sadece kreasyon ürünlerimiz için geçerlidir. Kreasyon harici, seri sonu ve ikinci kalite ürünlerimiz garanti kapsamı dışındadır.

3- Ürününüz ile ilgili olası bir üretim hatası yaşadığınız takdirde 212 549 21 61 numaralı telefondan müşteri hizmetleri yetkilimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ürün faturanızı korumanız Müşteri Hizmetleri Servisimize yapacağınız başvurular için gereklidir. Ürün faturanızın olmaması durumunda ürünler incelemeye alınmamaktadır.

4- Kalite kontrol departmanınca hazırlanan rapor doğrultusunda üretim kaynaklı hata olduğu takdirde tamir veya birebir değişim yapılır.

5- Belirlenen kalite kontrol süresi en fazla 30 iş günüdür.

6- Yukarıda belirtilen Halı bakım ve kullanım koşullarına uyulmadığı takdirde ürünlerimiz garanti kapsamı dışındadır.

7- Orijinal ambalajında, kullanılmamak şartı ile satın aldığınız ürünü fatura tarihinden itibaren 7 gün içerisinde başka bir ürün ile değiştirebilirsiniz.

8- Su basması veya temizlik amacı ile yapılan hatalı uygulamalar ve bunların sonucunda oluşabilecek deformasyonları, garanti kapsamı dışındadır.

9- Halınızın, üzerine dökülen katı veya sıvı lekeleyiciler tarafından lekelenmesi , tümüyle kullanım hatasıdır ve lekenin giderilmemesi halinde üretici firma sorumlu tutulamaz.

10- Aynı kalite ve desende farklı iplik üretim partileri ( lot) arasında renk tonu farklılıkları olması doğaldır.

11- Halınızı tazyikli su ve fırça ile yıkamanız sonucunda oluşabilecek deformasyonlar garanti kapsamı dışında değerlendirilir.

12- Taşıma sırasında ürünün kirlenmesi, hasar görmesi garanti kapsamı dışındadır.

13- Lateks tabanlı halınızı uzun süre güneş ışında bıraktığınızda oluşabilecek renk ve doku deformasyonları, garanti kapsamı
dışındadır.

14- Halınızın yıkama etiketi kesildiği taktirde ürün garanti kapsamı dışında kalır.

Halılarınız İçin Pratik Bakım Koşulları

Evinizin her yerini zevkinize uygun Confettilerle renklendirdiniz ve tadını çıkarmaya başladınız. Evinizdeki uyumun ve estetiğin kalıcı olması için mutlak müşteri memnuniyetini benimseyen ve satış sonrasına da en az satış öncesi kadar önem veren Confetti'nin, kolaylıkla uygulanabilecek pratik bakım önerileriyle zamanın olumsuz etkilerine karşı koyun, halılarınızı ilk günkü güzelliğiyle kulanın...

1- Halılarınız için düzenli temizlik şarttır. Evinizde ve iş yerlerinizde düzenli temizlik yapılması gerekmektedir. Düzenli temizlik yapılmaması halinde; halının kısa sürede deforme olabileceğini unutulmamalıdır.

2- Halınızın temizliğinde çırpma, silkeleme veya sert bir cisimle dövme işlemi yapılmamalıdır.

3- Halınızın kesinlikle sert fırça ile fırçalanmaması gerekmektedir.

4- Tüm tekstil ürünlerinde olduğu gibi halınızın üzerine direkt olarak düşen güneş ışınları zamanla olumsuz etkilere sebep olabilir. Güneşlik ve perde kullanımı, zamanla ortaya çıkabilecek olumsuz etkileri önlemede yararlı olur.

5- Rutubetten koruyunuz.

6- Ağır eşyaların altında kalan halıların çekilerek çıkarılması, overlok veya biyelerin sökülmesine ve yırtılmasına neden olur. Bunun sonucunda oluşacak deformasyonlar garanti kapsamı dışında değerlendirilir.

7- Tam anlamı ile "2;lekelenmez"2; özellikte halı üretimi mümkün değildir. Halı üzerine dökülen katı lekeleyicileri bir spatula yardımı ile sıvı lekeleyicileri kâğıt havlu ile zaman kaybetmeden halının yüzeyinden alınız. Lekelere müdahale kenardan merkeze doğru yapılmalıdır; aksi takdirde leke yayılır. Temizlik anında halı yüzeyi temizlenmiş görünmesine rağmen, halı kuruduğunda leke yeniden görünür hale gelebilir. Bu sebeple leke çıkarma işleminin birkaç kere tekrar edilmesi gerekebilir

8- Leke çıkarma işleminde halı yıkama şampuanının sadece köpüğü kullanılmalıdır. Temizlik işlemi sırasında su sıcaklığı 30°C' yi aşmamalıdır. Su ile silinip, kurutulmalıdır. Açık zeminli halılarda daha kolay kir gösterir ve daha zor temizlenir. Halı seçimi yaparken kullanılacak yerin durumuna göre zemin rengi belirlemek daha sonraki kullanım kolaylığı için faydalı olacaktır. Unutmayınız ki hiçbir leke çıkartıcı lekelenen eşyaya zarar vermeden bütün lekeleri tamamen çıkartamaz.

9- Leke çıkarmak için kesinlikle çamaşır suyu, tuz ruhu gibi ağartıcı kimyasallar kullanmayınız ve lekeyi sıcak su ile silmeyiniz.

10- Halı üzerine dökülen leke yapıcı bir madde anında ve doğru müdahale edilmesi durumunda giderilebilir. Halı üzerine sıvı bir madde döküldüğünde emici bir bez yardımıyla tampon yapınız. Bezi değiştirerek işlemi tekrarlayınız.

11- Lâteks tabanlı halı, zemini tuttuğundan dolayı kaymaz. Ev kazalarına sebebiyet vermez. Bu tip halıların serileceği zemin mutlaka kuru olmalıdır. Lâteks tabanı uzun süre güneş ışığına maruz bırakmayınız.

12- Halı kullanılmadığı durumlarda katlı biçimde değil, sıkı şekilde rulo yapılarak rutubet olmayan bir yerde muhafaza edilmelidir. Muhafaza esnasında, üzerine ağırlık konulmamalı ve altı ayda bir havalandırılmalıdır.

13- Taşıma, depolama ve kullanım esnasında, kesici cisimlerin halıya zarar vermesi engellenmelidir

14- Halı yüzeyinde trafik (kullanım yoğunluğu) farkı olan yerler arasında görüntü farklılıkları olması kaçınılmazdır. Düzenli bakım ve temizlik bu olumsuz görüntünün ortaya çıkmasını geciktirir. Özellikle düz ve açık zeminli halılarda bu durum daha da belirginleşecektir. Bu durumun önüne geçmek amacıyla halınızın kullanım yönü belirli aralıklarla değiştirilmelidir.

15- Hav ipliklerinin ezilmemesi için halı üzerine konan sert cisim ve eşyalar uzun süre aynı yerde bırakılmamalıdır.

16- Halılarınız; yüzeyi düz olmayan, kablo gibi halıda zamanla iz yapabilecek cisimler halı altında bulunmamalıdır

17- Yüksek ısının halınıza zarar vereceği elektrikli ısıtıcı ve soba gibi cihazlarla direk teması önlenmelidir .Ayrıca ütü gibi yüksek sıcaklığa sahip maddelerin halı yüzeyi ile teması engellenmelidir

18- Üzerine sigara ve yanıcı bir cisim düştüğünde halıda deformasyon olur.

Pamuk Halılar Bakım ve Kullanım Koşulları

1- Halınızı diğer çamaşırlardan ayrı olarak,elde veya çamaşır makinesinde DÜŞÜK DEVİRDE ve MAX 30ºC sıcaklıkta yıkayınız.

2- Yıkarken kimyasal beyazlatıcılar, ağartıcı ve leke sökücü deterjan asla kullanmayınız.

3-
Sıkma yapmayınız.

4- Halınızı havları üstte kalacak şekilde düz bir yere sererek kurutunuz. Halınızı uzun süre güneş ışığına maruz bırakmayınız.

5- Çamaşır makinesi veya kurutma makinesinde kuruturken düşük sıcaklık derecesinde (50ºC) kurutunuz.

6- Ütülemeyiniz.

7- Kuru temizleme yaptırmayınız.

8- Yerden ısıtmalı mekânlarda da kullanıma uygundur.

 • Yıkamada ürünün renkli yada beyaz olmasına dikkat ederek uygun deterjan kullanılmalı ve yıkamadan sonra iyice durulanmalı. (Elde yıkamada halınızı çitilemeyiniz.)
 • Doğal elyaflar yıkamada bir miktar hav salar. Bu nedenle halınızı yıkama torbası içerisine koyup çamaşır makinesinde yıkarsanız filtrelerin tıkanmasını önlemiş olursunuz.
 • Kurutmak için bir ısı kaynağına (soba, radyatör gibi) yakın tutmayınız.
 • Kuru veya yaş olarak kesinlikle silkelemeyiniz.


Önemli not:
Durulama suyuna bir miktar yumuşatıcı ilave edilmesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.


%100 PAMUK

Akrilik Halılar Bakım ve Kullanım Koşulları

1- Halınızı diğer çamaşırlardan ayrı olarak,elde veya çamaşır makinesinde DÜŞÜK DEVİRDE ve ve MAX 30ºC sıcaklıkta yıkayınız.

2-
Yıkarken kimyasal beyazlatıcılar, ağartıcı ve leke sökücü deterjan asla kullanmayınız.

3- Sıkma yapmayınız.

4- Halınızı havları üstte kalacak şekilde asarak kurutunuz. Halınızı uzun süre güneş ışığına maruz bırakmayınız.

5-
Çamaşır makinesi veya kurutma makinesinde kuruturken düşük sıcaklık derecesinde (50ºC) kurutunuz.

6-
Ütülemeyiniz.

7- Kuru temizleme yaptırmayınız.

8- Yerden ısıtmalı mekânlarda da kullanıma uygundur.

 • Yıkamada ürünün renkli ya da beyaz olmasına dikkat ederek uygun deterjan kullanılmalı ve yıkamadan sonra iyice durulanmalıdır. (Elde yıkamada halınızı çitilemeyiniz.)
 • Elyaflar yıkamada bir miktar hav salar. Bu nedenle halınızı yıkama torbası içerisine koyup çamaşır makinesinde yıkarsanız filtrelerin tıkanmasını önlemiş olursunuz.
 • Kurutmak için bir ısı kaynağına (soba, radyatör gibi) yakın tutmayınız.
 • Kuru veya yaş olarak kesinlikle silkelemeyiniz.

Önemli not: Durulama suyuna bir miktar yumuşatıcı ilave edilmesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.


%100 AKRİLİK


Polipropilen ve Olefin Halılar Bakım ve Kullanım Koşulları

1- Halınızı diğer çamaşırlardan ayrı olarak,elde veya çamaşır makinesinde DÜŞÜK DEVİRDE ve MAX 30ºC sıcaklıkta yıkayınız.

2-
Yıkarken kimyasal beyazlatıcılar, ağartıcı ve leke sökücü deterjan asla kullanmayınız.

3- Sıkma yapmayınız.

4- Halınızı havları üstte kalacak şekilde asarak kurutunuz. Halınızı uzun süre güneş ışığına maruz bırakmayınız.

5-
Çamaşır makinesi veya kurutma makinesinde kuruturken düşük sıcaklık derecesinde (50ºC) kurutunuz.

6-
Ütülemeyiniz.

7- Kuru temizleme yaptırmayınız.

8- Yerden ısıtmalı mekânlarda da kullanıma uygundur.

 • Yıkamada ürünün renkli ya da beyaz olmasına dikkat ederek uygun deterjan kullanılmalı ve yıkamadan sonra iyice durulanmalıdır. (Elde yıkamada halınızı çitilemeyiniz.)
 • Kurutmak için bir ısı kaynağına (soba, radyatör gibi) yakın tutmayınız.
 • Kuru veya yaş olarak kesinlikle silkelemeyiniz.
 • Halınızdan ilmek çekmeyiniz, çıkmış olan ilmekleri halı yüzeyinden kesiniz.

Önemli not: Durulama suyuna bir miktar yumuşatıcı ilave edilmesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.%100 POLİPROPİLEN / %100 OLEFİN

Poliamid Halılar Bakım ve Kullanım Koşulları

1- Halınızı diğer çamaşırlardan ayrı olarak,elde veya çamaşır makinesinde DÜŞÜK DEVİRDE ve SOĞUK SU ile yıkayınız.

2-
Yıkarken kimyasal beyazlatıcılar, ağartıcı ve leke sökücü deterjan asla kullanmayınız.

3- Sıkma yapmayınız.

4- Halınızı havları üstte kalacak şekilde asarak kurutunuz. Halınızı uzun süre güneş ışığına maruz bırakmayınız.

5-
Çamaşır makinesi veya kurutma makinesinde kuruturken düşük sıcaklık derecesinde (50ºC) kurutunuz.

6-
Ütülemeyiniz.

7- Kuru temizleme yaptırmayınız.

8- Yerden ısıtmalı mekânlarda da kullanıma uygundur.

 • Yıkamada halı şampuanı kullanılmalı ve yıkamadan sonra iyice durulanmalıdır. (Elde yıkamada halınızı çitilemeyiniz.)
 • Kurutmak için bir ısı kaynağına (soba, radyatör gibi) yakın tutmayınız.
 • Kuru veya yaş olarak kesinlikle silkelemeyiniz.
 • Halınızdan ilmek çekmeyiniz, çıkmış olan ilmekleri halı yüzeyinden kesiniz.

 • Halınızı ıslakken katlayarak kurutmayınız.
%100 POLİAMİD

İADE İPTAL SÜRECİ

1- Ürünümü iade etmek istiyorum, iade şartları nelerdir?

benimhalim.com.tr üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" Yasal olarak 7 gündür. Ürünü, kusurlu olmasından dolayı iade etmek istediğinizde, bu süre 15 günü kapsamaktadır.

Sipariş iptali, sipariş kargoya verilmemişse gerçekleştirilmektedir. Kargoya verilmiş siparişler için iade şartları geçerlidir.

Özel Kesim ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir.

İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Uyarınca) eksiksiz doldurularak ve imzalayarak gönderiniz.

Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ücreti iade edilmez. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir.

İade Adresi: 1. Organize Sanayi Bölgesi, 1.Cad. No:24, Beyköy, Düzce/TURKIYE

2- İade yapmak istiyorum, kargo ücreti öder miyim?

İade ve Değişimlerde Kargo Ücreti siz değerli müşterilerimize aittir. 

3- Siparişimi iptal etmek istiyorum. Ne yapabilirim?

 Siparişinizin iptal işlemini kargoya verilmemiş durumda ise gerçekleştirebilirsiniz. Talebiniz ile ilgili 0212 549 21 61 numaralı Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

 4- İadeyi hangi adrese yapmalıyım?

 İade Adresi: 1. Organize Sanayi Bölgesi, 1.Cad. No:24, Zemin Kat Beyköy, Düzce/TURKIYE

 5- İade ücreti hesabıma ne zaman yansır?

Dilerseniz iade etmek istediğiniz ürün tutarı kadar iade çeki ürün elimize ulaştıktan sonraki iki (2) iş günü içerisinde tarafınıza tanımlanabilir ve bu çekle yeni siparişinizi daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İade çekinizi tanımlandıktan 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

Ürün bedelinin iade edilmesi, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra gerçekleştirilir ve en geç 15 - 20 iş günü içerisinde kredi kartınıza ya da vermiş olduğunuz 24 haneli IBAN hesabına yansıtılır.

Bu süre tamamen bankanıza bağlıdır ve www.benimhalim.com.tr'nin bankanıza müdahale etme hakkı bulunmamaktadır. 

6- Siparişimi iptal ettim. Kargo ücretimi geri alabilecek miyim?

 Sipariş iptallerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır.Bu bedel kargo şirketi tarafından alınmaktadır. Kapıda ödeme ücreti yalnızca iade çeki kullanımlarında geri iade edilmektedir.

7- Siparişimin iptal ve iadesinde indirim kuponuma ne olur?

Firmamız kaynaklı oluşabilecek hatalı veya yanlış ürün gönderimlerinde yeni siparişiniz için indirim kuponu tanımlanır.

 Ürününüz kusursuz ise ve yasal cayma hakkınızı kullanıyorsanız indirim kuponu tekrar tanımlanmamaktadır. 

8- Siparişimdeki hediye ürünü iade edebilir miyim?

Hediye ürünlerimizin iadesi yapılamamaktadır.

9- Kredi kartıma iadem taksit ile yapılıyor. Ne yapabilirim?

Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınızda, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir.

Bu prosedür, benimhalim.com.tr  tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.